NZOS MEDI-DENT

Stomatologia Będzin Syberka

Zadzwoń do nas
32 761 07 17

lek. dent. Wojciech Czepiel

lek. dent. Wojciech Czepiel

lek. dent. Wojciech Czepiel

Od małego miał styczność z branżą stomatologiczną. Będąc nastolatkiem pomagał w rodzinnym gabinecie stomatologicznym gdzie zaznajomił się z funkcjonowaniem procesu leczniczego. Będąc w liceum zaopatrywał gabinety stomatologiczne w sprzęt i materiały medyczne. W 2014 roku ukończył prestiżowe zagraniczne studia stomatologiczne w języku angielskim Lviv National Medical University Faculty of Dentistry. 

Odkąd pamiętam, zęby przewijały się w moim życiu. Jestem piątym stomatologiem w naszej rodzinie. Każde święta, spotkanie rodzinne kończy się tak samo – długimi dyskusjami na temat leczenia, wymianie doświadczeń czy radami na temat nowoczesnych światowych procedur. Dzielenie się nieograniczoną wiedzą praktyków – to jest właśnie droga do sukcesu. To nie jest praca od 8 do 16, kiedy wychodząc z pracy rzucamy wszystko i nic nas nie obchodzi. To ciągła praca od rana do wieczora. To analizowanie wyników badań jedząc kolację. To ciągłe myślenie na temat odpowiednich rozwiązań dla danego Pacjenta. Kiedy wstaje rano, na śniadanie czytam prace naukowe z dziedziny stomatologii. Kiedy się kładę oglądam wyniki leczenia Mistrzów dentystyki z całego świata. Albo się tym żyje całym sobą, albo jest się po prostu średniakiem.

W 2017 roku ukończył studia podyplomowe Prawo w ochronie zdrowia na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dzięki temu doskonale zna aspekty prawne i administracyjne potrzebne do właściwego leczenia i zarządzania palcówką stomatologiczną. W 2018 roku ukończył podyplomowe studia Rolnicze na wydziale Agrotechniki i Ekologii Rolniczej i  Szczegółowej Uprawy Roślin Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Dzięki temu posiadł wiedzę potrzebną do efektywnej uprawy ziół leczniczych używanych w płukankach stomatologicznych czy pastach do zębów. Obecnie pracuje nad nowatorskim produktem na rynku – łagodzącym ból.

Uczestniczył w ponad 80 sympozjach, konferencjach, kursach i szkoleniach stomatologicznych polskich i międzynarodowych. Aktywnie zgłębia wiedzę czytając publikacje naukowe, specjalistyczne magazyny branżowe. Autor wielu artykułów dla Pacjentów z poradami stomatologicznymi, gdzie udziela praktycznych wskazówek i odkrywa wiele tajemnic związanych z zębami.

Żyję według prostej zasady – każdego dnia bądź o 1% lepszy. To mały krok naprzód ale w ujęciu rocznym możesz przenosić góry. Po całym tygodniu pracy, przychodzi wreszcie nagroda – możliwość nauki najnowocześniejszych procedur w Polsce i zagranicą. Dzień bez nowej wiedzy to dzień stracony.

Podczas swojej pracy uwielbia przypadki stomatologii zachowawczej( estetyczne wypełnienia, odbudowy bardzo zniszczonych zębów), endodoncji mikroskopowej (leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem, wyciąganie złamanych narzędzi, powtórne leczenie kanałowe, odnajdowanie wcześniej nieznalezionych kanałów). Jego wieloletnia ciężka praca zaowocowała doskonałą techniką w chirurgii stomatologicznej (bezbolesne usuwanie zębów, złamanych korzeni, ósemek, zabiegi na wyrostku ) oraz implantologii (wszczepianie implantów).

Przez pierwsze lata mojej pracy pracowałem od rana do nocy w przychodniach świadczących usługi na NFZ. Owocowało to bardzo dużą ilością Pacjentów po urazach, ze strasznie zniszczonymi zębami, z ogromnymi zaniedbaniami stomatologicznymi. Dzięki temu nauczyłem się, jak z niczego odbudować funkcjonujące zęby, usuwałem po 15-20 ciężkich korzeni zębów. Usuwanie ósemek było na porządku dziennym. Wykonywałem protezy u setek Pacjentów. Ale po latach pracy postanowiłem pójść dalej w usługi specjalistyczne. Kiedy uzyskujemy wyższy stopień wtajemniczenia, nasza praca jest o lata świetlne lepsza, bardziej wartościowa dla Pacjenta. Uzyskujemy prawie 100% odsetek powodzeń leczenia. Nie chciałem już dalej uczestniczyć w leczeniu finansowanym z NFZ – na najgorszych materiałach, bez finansowania potrzebnych – czasem nawet podstawowych procedur,  z technikami leczniczymi z połowy XX wieku. Jeżeli miałbym wybrać jedno słowo które określa mnie – byłby to “rozwój“. Bez rozwoju nie ma postępu, a bez postępu nie ma odpowiednich wyników leczenia.

Prowadzi badania naukowe z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz endodoncji. Szczególne miejsce w jego praktyce zajmuje fotografia stomatologiczna, dzięki której uwiecznia wyniki leczenia oraz poprawia świadomość Pacjentów. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii na którego konferencjach poznaje najznakomitszych Profesorów z całego świata. Członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz European Society of Endodontology.

Prywatnie Pan doktor jest zapalonym informatykiem, koneserem nowych technologii oraz ich wykorzystania w stomatologii. Wolny czas spędza na żeglarstwie oraz wertowaniu książek o zębach. Chętnie chodzi na spacery i jeździ na rowerze z Żoną, która również jest dentystką. Takie to już jest zakręcone jak korzeń ósemki – życie 😉