NZOS MEDI-DENT

Stomatologia Będzin Syberka

Zadzwoń do nas
32 761 07 17

Chcesz spać spokojnie? Stomatolog Ci pomoże

Chcesz spać spokojnie? Stomatolog Ci pomoże

 

Jest wtorek wieczorem. Właśnie kładziemy się spać. Jedziemy jutro na delegacje do Gdańska dogadać ważny deal dla naszej firmy. Spotkanie biznesowe rozpoczyna się o godzinie 11:00, droga zajmie nam około 4-6 godzin autostradą, w zależności od stylu jazdy. Trzeba się wyspać bo i długa droga przed nami i trzeba wywalczyć rozsądne warunki współpracy. Zamykamy oczy, powoli liczymy owieczki przeskakujące przez płot. Już powoli odpływamy do krainy snów aż tu nagle górny ząb, z tyłu po lewej stronie zaczyna nam pulsować. “Eeee pewnie za mocno zaciskam zęby, stresując się jutrzejszym spotkaniem”, pomyślimy. Odwracamy się na drugi bok, wtulając głowę w poduszkę.

Jest godzina 2:00, po paru godzinach przewracania się z boku na bok, ból jest tak nieznośny że ulgę przynosi nam pozycja siedząca. Cały policzek jest gorący, usta trzymamy otwarte ponieważ złączenie zębów boli jak przypalanie rozgrzanym do czerwoności żelaznym prętem. Teraz już raczej nie myślimy o spaniu ale o uldze w cierpieniu…

Jak myślicie jak skończyła się ta historia? Na zdjęciu przyczyna całego cierpienia.

Czy można było temu zaradzić? Oczywiście. Rutynowa kontrolna wizyta stomatologiczna może uchronić od przykrych niespodzianek. Bakterie próchnicowe, głębokie ubytki i stres mogą być pisarzami naszych osobistych horrorów. Tak jak sprawdzamy olej w samochodzie żeby nie zatrzeć silnika, przydałoby się pamiętać też o sprawdzeniu swojego zdrowia. Jeżeli chcesz spać spokojnie, stomatolog Ci pomoże.

 

 

Z pozdrowieniami dr Czepiel