NZOS MEDI-DENT

Stomatologia Będzin Syberka

Zadzwoń do nas
32 761 07 17

Zalecenia po scalingu i piaskowaniu

Jak właściwie należy się zachować po scalingu i piaskowaniu:

Piaskowanie zaleca się wykonywać średnio co pół roku. U osób ze skłonnością do tworzenia się osadu, a więc palaczy, oraz spożywających duże ilości kawy i herbaty zabieg wykonuje się w zależności od potrzeb – nawet co 3, 4 miesiące. Podobnie jest z usuwaniem kamienia nazębnego. Efekt jest natychmiastowy. Zęby odzyskują swój naturalny kolor, stają się odświeżone i jaśniejsze.

 

Aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem jak najdłużej,  zalecamy stosować się do kilku prostych zaleceń pozabiegowych:

  • Przez 2 godziny od zabiegu powstrzymać się od jedzenia oraz picia. Radzimy, aby w tym czasie pić wyłącznie wodę mineralną
  • Przez 24 godziny po zabiegu utrzymywać „białą dietę”. Unikamy barwiących pokarmów tj. buraki, szpinak, sos pomidorowy, czerwone wino, czarna kawa, jagody, soki owocowe, herbata, czekolada
  • W przypadku wystąpienia nadwrażliwości, zalecamy stosowanie specjalnej pasty do zębów nadwrażliwych. Dolegliwości powinny ustąpić do 3 dni po zabiegu.

 

Utrzymanie efektów po piaskowaniu zębów jest przede wszystkim zależne od higieny jamy ustnej. Obowiązuje jedna reguła: im częstsze szczotkowanie, tym dłużej utrzymujący się efekt. Zęby należy myć po każdym posiłku, przez około 3 minuty.

WERSJA DO POBRANIA: ZALECENIA PO SCALINGU I PIASKOWANIU