NZOS MEDI-DENT

Stomatologia Będzin Syberka

Zadzwoń do nas
32 761 07 17

Nieświeży oddech – jak sobie poradzić?

Nieświeży oddech – jak sobie poradzić?

Wiele osób pyta mnie, jak poradzić sobie z problemem nieświeżego oddechu. Stosują przecież płukanki stomatologiczne, tabletki na nieświeży oddech, najdroższe szczoteczki soniczne, a jednak dalej zmagają się z tym problemem. Wszystkie te zabiegi maskują chwilowo nieprzyjemny zapach, ale nie likwidują przyczyny. Co zatem można zrobić? Pierwszym krokiem jest wizyta u stomatologa. Najczęstszą przyczyną nieświeżego oddechu jest zalegający kamień i osad nazębny. Czym jest kamień? To stwardniałe resztki jedzenia pozostałe na zębach, najczęściej przy dziąsłach lub pod dziąsłami, pomieszane z bakteriami oraz śliną. Ten konglomerat oddziałuje niekorzystnie na szkliwo zębów oraz na dziąsła i kość powodując parodontozę – chorobę dziąseł objawiającą się m.in. rozchwianiem, a następnie wypadaniem zębów.

Kamień nazębny

Czy stare resztki jedzenia pozostawione w koszu na śmieci brzydko pachną? No jasne! I tak samo jest z jamą ustną. Kamień nazębny usuwa się za pomocą ultradźwięków w gabinecie stomatologicznym. Zabiegami pomocniczymi są polerowanie, czy piaskowanie w zależności od potrzeb.

Jak często należy wykonywać takie profesjonalne oczyszczanie? Stomatolog ustali plan leczenia w zależności od potrzeb indywidualnie dla każdego pacjenta.

Z pozdrowieniami dr Czepiel